Co to jest ostropest plamisty?

Co to jest ostropest plamisty?

Ostropest plamisty to roślina, która ma bardzo wiele właściwości prozdrowotnych. Nasiona ostropestu plamistego są wykorzystywane między innymi jako środek wspomagający regenerację wątroby. Co warto wiedzieć o ostropeście plamistym i w jaki sposób można wykorzystać jego działanie?

Jakie zioła na trawienie? Ostropest plamisty to roślina, która zawiera sylimarynę. Ta substancja znacznie wspomaga prawidłowe działanie wątroby. W jaki sposób się to dzieje? Ta substancja stabilizuje błony komórek wątroby, co sprawia, że toksyny nie mogą dostać się do ich wnętrza. Mniejsza ilość szkodliwych substancji wewnątrz hepatocytów to szybsza regeneracja tego narządu. Ponadto ostropest sprawia, że wątroba może lepiej się oczyścić, co znacznie usprawnia jej działanie.

Ostropest działa na wątrobę nie tylko od strony jej komórek. Nasiona tej rośliny poprawiają wydzielanie żółci, co zazwyczaj jest pozytywnym działaniem. Wyjątek stanowi przypadek, gdy dana osoba cierpi na tak zwaną kamicę wątrobową. Wtedy żółciopędne działanie ostropestu może stać się niebezpieczne, ponieważ może przyczynić się do zatkania kanałów przez złogi.

Ostropest może być również stosowany w innych celach. Obecnie coraz częściej mówi się o antynowotworowym działaniu tej rośliny. Ponadto obniża on poziom cholesterolu i cukru we krwi, co chroni organizm przed wieloma schorzeniami. Niektóre źródła mówią również o tym, że ostropest może być wykorzystywany w przypadku, gdy cierpi się na przewlekłe bóle głowy. Nic dziwnego, ponieważ ten objaw może być wywołany przez niewłaściwe funkcjonowanie wątroby. Więcej o oczyszczaniu na http://www.ziolonawatrobe.pl/jakie-ziola-na-watrobe/

Ostropest może być stosowany samodzielnie. Zazwyczaj w celu odtrucia wątroby zażywa się zmielone nasiona. Warto jednak pamiętać, że w celu poprawy stanu wątroby najlepiej jest stosować nie tylko sam ostropest, ale również inne zioła, które pomogą odtruć i zregenerować ten organ. Takie działanie wykazuje na przykład Hepa Vitale. To mieszanka trzech ziół, które wspomagają działanie wątroby i całego organizmu. Decydując się na gotową mieszankę ma się pewność, że zioła mają taką samą jakość i są połączone w odpowiednich proporcjach.

Oceń ten artykuł.