Jak ukryć zmarszczki? Lwia zmarszczka makijaż

Jak ukryć zmarszczki? Lwia zmarszczka makijaż

Makijaż to niezastąpiony trik każdej kobiety, który pozwala jej na wydobycie z twarzy blasku i piękna. Jest też sposobem na ukrycie niedoskonałości, takich jak przebarwienia czy drobne wypryski. Odpowiednio wykonany daje też efekt zniwelowania zmarszczek.

O czym pamiętać przed nałożeniem makijażu?

Przede wszystkim musimy wiedzieć, jakie zmarszczki chcemy ukryć – zazwyczaj najbardziej przeszkadzają nam w wyglądzie naszej twarzy zmarszczki pod oczami, wokół ust, na czole i lwia zmarszczka. Makijaż pozwoli nam je ukryć. Przed nałożeniem pierwszych kosmetyków warto zadbać o dobre nawodnienie skóry – można zrobić to w nocy, wypijając szklankę wody i nakładając na twarz krem nawilżający (np. Richevon).

Skóra sucha i niezłuszczona niekorzystnie wygląda nawet po nałożeniu makijażu. Nawilżona jest grubsza, sama w sobie jest już bardziej napięta i zmarszczki są mniej widoczne. Jeszcze tuż przed ich nałożeniem warto zastosować na twarz bazę pod makijaż – dzięki niej kosmetyki będą utrzymywać się na skórze długo i unikniemy efektu zmęczonej i pomarszczonej skóry pod koniec dnia.

Jaki podkład do zmarszczek?

Najważniejszą jego cechą będzie lekkość – ciężki podkład zapcha pory, a dodatkowo wejdzie w bruzdy tylko uwydatniając zmarszczki. Można skorzystać z podkładów liftingujących – zawierają w sobie witaminy, często też kolagen, które dadzą efekt bardziej napiętej skóry. Podkład powinien być w naturalnym kolorze skóry, a nawet o ton jaśniejszy. Ciemne kosmetyki postarzają i podkreślają zmarszczki. Najlepiej wybrać podkład rozświetlający, ale taki, w którego konsystencji nie znajdziemy dużych świecących drobinek, ponieważ przyniesie to efekt odwrotny do zamierzonego. Stopień krycia podkładu musimy już dobrać indywidualnie – jeśli nasza cera ma skłonności do powstawania na niej zmian skórnych, powinnyśmy zdecydować się na kosmetyk mocniej kryjący. Kiedy zaś jesteśmy posiadaczkami zdrowej skóry – wystarczy lekki podkład.

Czy potrzebny jest puder?

Tego kosmetyku można użyć. Polecamy szczególnie pudry rozświetlające i bardzo drobno mielone (nie będą zawierać dużych świecących drobinek, które wejdą w zmarszczki i niepotrzebnie je podkreślą) – sprawią one, że światło będzie odbijać się od skóry, a zmarszczki staną się mniej widoczne. Jeśli chcemy użyć pudru, ponieważ nasza skóra po nałożeniu podkładu za bardzo się świeci, to znaczy, że należy zmienić podkład na taki, który nie będzie zawierał substancji oleistych – dobrze dobrany sam w sobie będzie na twarzy matowy, ale jednocześnie delikatnie rozświetli cerę. To niezawodny trik, który sprawi, że twarz nabierze blasku i młodszego wyglądu.

Jak nakładać kosmetyk w obszarze lwiej zmarszczki?

Przede wszystkim nie nakładamy podkładu bezpośrednio na zmarszczkę, ale dookoła niej, następnie palcami rozprowadzamy kosmetyk, wyrównując go. Chodzi o to, żeby podkład nie wszedł głęboko w bruzdę, ponieważ po kilku godzinach będzie wyglądać nieestetycznie. Lekki puder pomoże przykryć zmarszczkę, a efekt rozświetlenia sprawi, że będzie całkowicie niewidoczna.

W jej ukryciu ważny jest też makijaż brwi – jeśli mamy dobrze zarysowane łuki brwiowe, a nasze brwi są gęste – delikatnie matowimy je ołówkiem lub matowym cieniem do powiek. Jeżeli są delikatne i słabo widoczne – kredką dorysowujemy pojedyncze włoski, dążąc do efektu gęstych brwi (nie „zamalowujemy” ich konturu, ponieważ będzie to efekt nienaturalny!).

W celu zniwelowania zmarszczek wokół oczu na cienie nakładamy lekko jaśniejszy niż puder korektor. Maskarą malujemy tylko górne rzęsy – pomalowanie dolnych może podkreślić zmarszczki.

Bibliografia

1. Jaszczuk A., Ostrowska J., Kleszczewska E.. Kwas hialuronowy-jego właściwości oraz wykorzystanie w kosmetyce i medycynie, 2009
2. Rona C., Vailati F., Berardesca E., The cosmetic treatment of wrinkles, 2004

Oceń ten artykuł.

1 Odpowiedź do “Jak ukryć zmarszczki? Lwia zmarszczka makijaż”

  1. Właśnie z podkładem mam problem. Nie wiem, co wybrać. Tyle tego jest na rynku. Każdy producent oczywiście chwali swój produkt, a ja chciałabym coś lekkiego, ale żeby faktycznie krył, a nie był tylko lekkim kremem. Możecie mi coś polecić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *