Lwia zmarszczka – najbardziej popularne zabiegi

Lwia zmarszczka – najbardziej popularne zabiegi

Lwia zmarszczka to pionowa bruzda, którą można obserwować między brwiami. Nadaje ona twarzy charakteru nieco gniewliwego, surowego. Właśnie z tego powodu lwia zmarszczka określana jest niekiedy wyrażeniem „marsowe czoło”. Jej pojawienie się niekoniecznie związane jest ze starzeniem – bruzda ma związek przede wszystkim z rozkurczaniem i kurczeniem się mięśni w tym miejscu twarzy. Jeśli skurcze są zbyt mocne, wówczas lwia zmarszczka ujawnia się w stosunkowo młodym wieku.

Lwia zmarszczka – zabiegi na zmarszczki z kwasem hialuronowym

Jednym z najpopularniejszych sposobów na redukcję „marsowego czoła” jest stosowanie zabiegów z kwasem hialuronowym, czyli naturalną substancją znajdującą się w skórze człowieka. Substancja ta jest odpowiedzialna za stymulację produkcji włókien kolagenowych przez fibroblasty i zabezpieczeniu elementów skóry przed działaniem wolnych rodników. Ponadto kwas hialuronowy wykazuje właściwości higroskopijne (czyli wiąże duże ilości wody), tym samym stanowi doskonały sposób na nawilżenie skóry. Substancja jest składnikiem wielu preparatów wykorzystywanych w Polsce w gabinetach kosmetycznych.

Zabiegi na zmarszczki z wykorzystaniem kwasu hialuronowego polegają na wstrzykiwaniu odpowiednio przygotowanego środka wprost do skóry. Zwykle jedną bruzdę należy nakłuć kilka razy. Przed zabiegiem czasami znieczula się nakłuwane miejsce. Zadowalający efekt uzyskuje się niekiedy dopiero po kilku wizytach. Zabiegi trzeba powtarzać co ok. pół roku. Koszt jednego oscyluje wokół kwoty 1000 zł. Sprawdź, jak zapobiegać lwiej zmarszczce – na tej stronie znajdziesz porady.

Zabiegi laserowe na zmarszczki

Innym sposobem pozwalającym na pozbycie się lwiej zmarszczki jest korekcja laserowa. Do zabiegów używa się lasera frakcyjnego nieablacyjnego (tego typu laser nie przerywa skóry). Wiązki światła są w stanie koagulować kolumienki wewnątrz skóry – są to mikrouszkodzenia, które zmuszają skórę do wytężonej pracy i naprawy swojej struktury. Tego typu celowe naruszanie sprawia, że procesy naprawcze są bardziej skuteczne. W efekcie dochodzi do rozprasowania zmarszczek. Dużą zaletą tego typu zabiegu jest szybka regeneracja. Pacjenci nie muszą długo czekać na efekty. Ponadto naświetlanie zwykle nie wymaga znieczulenia.

Rezultaty tego rodzaju zabiegów są zależne od wieku, głębokości zmarszczek i blizn potrądzikowych. Niekiedy wystarczy jedna wizyta, czasami jednak trzeba ich odbyć nawet 6. Efekty utrzymują się nawet kilka lat. Cena zabiegu waha się od 900 do 1100 zł.

Lwia zmarszczka – zabiegi botoksem są najbardziej skuteczne

Zwykle zaleca się na początek zabiegi z kwasem hialuronowym. Ma to swoje wytłumaczenie. Kwas to naturalna substancja, nie paraliżuje twarzy, nie wywołuje także żadnych skutków ubocznych. To łagodny preparat, który można polecić prawie każdemu. Trzeba jednak mieć na uwadze, że kwas hialuronowy nie da spektakularnych efektów. Prawdziwe wygładzenie lwiej zmarszczki możliwe jest po zaaplikowaniu pod skórę toksyny botulinowej, która jest w stanie rozluźnić mięśnie i zatrzymać niekontrolowane marszczenie brwi. Po zabiegu skóra nie jest narażona na zaginanie, dzięki czemu lwia zmarszczka nie może się pojawić.

Na rynku dostępnych jest sporo preparatów z toksyną botulinową. Zdecydowanie najbardziej popularny jest Botox, jednakże poleca się także takie środki jak Azzalure, Vistabel, Dysport i Bocotur. Alergicy mogą korzystać z Bocouture. Efekt zabiegów utrzymuje się kilka miesięcy. Podczas jednej wizyty w gabinecie kosmetycznym można zredukować wyłącznie lwią zmarszczkę (co kosztuje ok. 700 zł) lub lwią zmarszczkę i dodatkową okolicę (ponad 1000 zł).

Co ciekawe, statystyki mówią o tym, że zabiegi na zmarszczki z wykorzystaniem toksyny botulinowej są wykonywane dwa razy częściej ni te, które opierają się na kwasie hialuronowym. Dzieje się tak właśnie prze wzgląd na większą skuteczność toksyny.

Jeśli, z powodów finansowych, nie możemy sobie na tego typu zabieg pozwolić, to warto skorzystać z tradycyjnych metod m. in. z kremu przeciwzmarszczkowego Richevon.

Bibliografia

1. Rona C., Vailati F., Berardesca E., The cosmetic treatment of wrinkles, 2004
2. Nusgens B.V., Humbert P., Rougier A., Zewnętrzne zastosowanie witaminy C, 2002
3. Roenigk H.H.Jr., Treatment of the Aging Face, 1995

Oceń ten artykuł.

1 Odpowiedź do “Lwia zmarszczka – najbardziej popularne zabiegi”

  1. Ja mimo wszystko wolę zabiegi na zmarszczki z kwasem hialuronowym, a nie botoksem. Botoks to nie dla mnie, kojarzy mi się z tymi wszystkimi laskami – pustakami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *