Co używać na zmarszczki?

Co używać na zmarszczki?

Zmarszczki pojawiają się w naturalny sposób jako wynik starzenia się organizmu. Skóra a zwłaszcza jej głębsze warstwy tracą elastyczność i sprężystość wskutek zmniejszonej ilości kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. O pojawieniu się pierwszych zmarszczek decyduje wiele czynników na które nie mamy wpływu, chociażby na nasze geny czy hormony. Istnieje spora grupa czynników które zależą od nas, a są to chociażby: promieniowanie UV, mimika twarzy, palenie papierosów, niewłaściwa dieta czy choroby skóry. Co należy używać na zmarszczki, aby jak najdłużej cieszyć się gładką i jędrną skórą twarzy? Najlepiej jest zapobiegać zmarszczkom i jak najbardziej wydłużyć proces ich powstawania poprzez stosowanie środków pobudzających produkcję kolagenu lub chroniących skórę przed czynnikami powodującymi jej starzenie się.

Podstawą pielęgnacji każdej skóry twarzy niezależnie od etapu pojawiania się zmarszczek powinno być stosowanie odpowiednich kremów oczywiście dostosowanych do jej potrzeb. Składniki zawarte w kremach powinny odżywiać komórki skóry przyśpieszając ich regenerację dzięki której spłyceniu ulegają zmarszczki już istniejące. Ich zadaniem jest także nawilżenie skóry a także jej ochrona przed działaniem wolnych rodników niszczących włókna kolagenu. Równocześnie nie powinny one zawierać takich chemicznych składników jak: parabeny, silikony czy też emulgatory i sztuczne barwniki mogące powodować podrażnienia i inne skutki uboczne.

Krem przeciw zmarszczkom Richevon zawiera naturalne składniki, które wyraźnie poprawiają właściwości głębokich warstw skóry i to zarówno alergicznej, wrażliwej jak i naczynkowej. Jest on skuteczny nie tylko na objawy starzenia się skóry ale i na jej przyczyny. Krem ma działanie regeneracyjne, nawilżające i odżywcze a równocześnie napinające skórę. Składniki odżywcze w nim zawarte takie jak mikroelementy, witaminy czy kwasy tłuszczowe przyśpieszają procesy naprawcze skóry i wydłużają okres jej starzenia się. Substancje napinające pochodzenia naturalnego poprawiają elastyczność i zwalczają wiotkość skóry. Krem Richevon wykazuje więc działanie kompleksowe w likwidacji zmarszczek. Ważne jest to, że nie zawiera on takich chemicznych składników jak emulgatory, silikony czy sztuczne barwniki.

Czytaj więcej o kremach na zmarszczki: http://kremy-na-zmarszczki.pl/

Bibliografia

1. Hunt K.J., Hung S.K., Ernst E., Botanical Extracts as Anti-Aging Preparations for the Skin, 2010
2. Wilk M., Dankowska S., Adamski Z., Dermatologia dla kosmetologów, 2008

Oceń ten artykuł.