Jak walczyć z lwia zmarszczka domowymi sposobami?

Jak walczyć z lwia zmarszczka domowymi sposobami?

Ze względu na rzucające się w oczy umiejscowienie, lwia zmarszczka należy do tych deformacji cery, których chcemy się pozbyć wszelkimi sposobami. Charakterystyczna pionowa bruzda pozostaje doskonale widoczna na twarzy, dodając przy tym naszemu obliczu nutkę złowrogiego i pochmurnego wyglądu. Zanim jednak zarezerwujesz wizytę w gabinecie medycyny estetycznej, wypróbuj kilka domowych sposobów, które mogą przyczynić się do znacznego spłycenia nieestetycznej zmarszczki.

Lwia zmarszczka powstaje na skutek ruchów mimicznych twarzy. Za jej występowanie w szczególności odpowiedzialny jest niewielki mięsień u nasady nosa, który napina się wraz z każdym ruchem brwi. Charakterystyczna bruzda może pojawić się już w bardzo młodym wieku, jednak dokąd cera wykazuje naturalną zdolność do regeneracji, załamanie pozostaje niewidoczne (gdy ów mięsień znajduje się w stanie spoczynku). Niestety, wraz z wiekiem bruzda będzie ulegała pogłębieniu. W rezultacie pozostanie widoczna nawet na rozluźnionej twarzy, która w danej chwili nie wyraża żadnych emocji. Profilaktyka oraz wcześnie podjęte działania zaradcze są w tym przypadku niezwykle istotne. Jak walczyć z lwią zmarszczką? Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów.

Facefitness – codzienna gimnastyka twarzy daje zdumiewające efekty

Właściwie dobrany zestaw ćwiczeń twarzy może znacząco spłycić istniejące bruzdy i zapobiec powstawaniu kolejnych załamań. W przypadku facefitnessu należy jednak pamiętać o prostej zasadzie – co za dużo, to nie zdrowo. Mięśnie twarzy, podobnie jak wszystkie inne w ciele człowieka, po wzmożonym wysiłku potrzebują czasu na regenerację. Zwiększenie intensywności treningu z całą pewnością nie przyspieszy pojawienia się rezultatów (tak jak w przypadku treningu na siłowni).

Ćwiczenie niwelujące lwią zmarszczkę polega na wywołaniu nacisku w miejscu jej powstawania i doprowadzeniu do skurczu mięśnia corrugator supercilii. W tym celu przykładamy dwa palce do przestrzeni między oczami (w taki sposób, żeby znajdowały się tuż przy brwiach). Po wywołaniu stanowczego ucisku staramy się zbliżyć brwi. Ćwiczenie dzielimy na trzy serie po dziesięć powtórzeń. Po każdej z nich robimy przerwę, podczas której wykonujemy delikatny masaż uciskanej okolicy.

Masaż powinien być wykonywany każdego dnia

Sam masaż należy wykonywać codziennie, najlepiej rano i wieczorem. Czynność ta może towarzyszyć aplikacji kremu przeciwzmarszczkowego na dzień i na noc. Możemy wtedy liczyć na zaskakujące efekty. W takim przypadku skupiamy się na pielęgnacji całej twarzy ze szczególnym uwzględnieniem przestrzeni między oczami. Masaż wykonujemy palcem wskazującym, środkowym oraz serdecznym. W ten sposób pobudzimy krążenie krwi i zapewnimy skórze odpowiednie dotlenienie i odżywienie, uwrażliwiając ją przy tym na działanie preparatów na zmarszczki.

Domowa maseczka to bardzo skuteczny kosmetyk

Jak walczyć lwia zmarszczka? Bardzo przydatne okażą się domowe maseczki. Kosmetyk powinien być przygotowany ze składników, które pobudzą produkcję i syntezę kolagenu oraz intensywnie nawilżą naskórek. Owszem, można sięgnąć po gotowe produkty kosmetyczne, jednak maseczka składająca się ze składników, których zwykle nie brakuje w żadnej kuchni, okaże się równie skuteczna.

Do przygotowania preparatu użyj trzech łyżek gotowanego ryżu, jednej łyżki miodu i jednej łyżki podgrzanego mleka. Dla zapewnienia jeszcze lepszego rezultatu możesz też dodać łyżkę oleju arganowego lub kokosowego. Maseczkę nałóż na oczyszczoną twarz i pozostaw na 20 minut, po czym delikatnie wklep krem przeciwzmarszczkowy (np. Richevon). Do spłukania użyj wody, w której wcześniej ugotowałaś ryż.

Ziarna ryżu wykazują działanie antyoksydacyjne i przyczyniają się do pobudzenia produkcji kolagenu. Z kolei miód i mleko zapewniają bardzo skuteczne nawilżenie skóry. Dla uzyskania widocznego efektu maseczkę stosuj minimum raz w tygodniu.

Bibliografia

1. Thornefeldt C., Cosmeceuticals containing herbs: fact, fiction and future, 2005
2. Wojnowska D., Juszkiewicz-Borowiec M., Chodorowska G., Wpływ menopauzy na starzenie się skóry, 2006

Oceń ten artykuł.

1 Odpowiedź do “Jak walczyć z lwia zmarszczka domowymi sposobami?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *