Kwas hialuronowy a lwia zmarszczka – efekty przed i po

Kwas hialuronowy a lwia zmarszczka – efekty przed i po

Lwia zmarszczka jest rodzajem bruzdy, pojawiającej się na skórze pomiędzy brwiami. Nadaje twarzy wyraz srogości i gniewu. Przez niektórych doceniana za nadawanie rysom powagi, a przez innych niepożądana.

Niepożądana lwia bruzda

Lwia zmarszczka powstaje, kiedy często i mocno marszczy się czoło, mruży oczy lub ulega negatywnym emocjom, które odbijają się na skórze twarzy. Za jej tworzenie odpowiada mięsień marszczący brwi corrugator supercilii. Może ona występować pojedynczo, ale daje się też zaobserwować kilka bruzd obok siebie.
Zasadniczo ten rodzaj zmarszczki tworzy się już od młodości, ale nie jest widoczny od razu. Kiedy skóra jest młoda, napręża się i nie widać na niej zmian, ale one jak gdyby „zapisują się” na twarzy na trwałe. Około 40. roku życia, kiedy skóra traci sprężystość i starzeje się, zmarszczki uwidaczniają się.
W takim wypadku pozostaje stosowanie środków, które pomogą, kiedy problem już nadejdzie. Istnieje kilka sposobów na wyeliminowanie lwiej zmarszczki z twarzy, np. botoks albo kwas hialuronowy.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest jednym z najskuteczniejszych środków na walkę z lwią bruzdą, ponieważ to składnik skóry. Jego użycie nie będzie zatem nienaturalną ingerencją w organizm. Wytwarzają go fibroblasty, będące podstawowym budulcem skórnym. Kwas hialuronowy stanowi środowisko życia komórek, chroni skórę przed działaniem wolnych rodników. Doskonale nawilża także skórę ze względu na to, że jest higroskopijny. Ponieważ wraz z wiekiem jego ilość maleje, zasadne wydaje się jego użycie w procesie odbudowywania skóry i niszczenia zmarszczek.
Najprostszym sposobem na zwiększenie ilości kwasu jest wstrzyknięcie preparatów w niego bogatych. Służy do tego igła, która wprowadza materiał w okolice bruzdy, nadającej się do usunięcia. Na koniec kwas zostaje rozprowadzony poprzez masowanie tak, aby rozłożył się dokładnie na całości powierzchni. Nie ma się czego obawiać, ponieważ przed wykonaniem zabiegu skóra zostaje znieczulona przez specjalny krem znieczulający.

Efekty po zabiegu

Po miesiącu efekt wywołany przez dokonany zabieg jest widoczny bardziej niż bezpośrednio po nim. Skóra jest wygładzona, a zmarszczki zdecydowanie mniej widoczne. Twarz wydaje się młodsza i świeższa. Przez ten czas konieczne są wizyty u specjalisty, który będzie kontrolował zachodzące zmiany. Prawdopodobnie konieczne będzie powtórzenie zabiegu, aby rezultat był trwalszy i jeszcze bardziej widoczny. Żeby efekt utrzymał się koło 6 miesięcy, ważne jest stosowanie kremów nawilżających i ochronnych z antyoksydantami. Lwia zmarszczka przed i po będzie wyglądała zupełnie inaczej. Nie będzie jej widać, a twarz zyska zdecydowanie łagodniejszy charakter.
Jeśli efekt nie będzie taki, jakiego się oczekiwało, można mieć pewność, że zmiany ustąpią po kilku miesiącach, a wtedy można powtórzyć zabieg przy wcześniejszym poinformowaniu lekarza o niepożądanych efektach. Wówczas podejmie on decyzję o zmianie ilości preparatu i wskaże właściwe kroki postępowania.

Lwia zmarszczka nie musi być problemem na całe dojrzałe życie. Istnieją sposoby na to, aby sobie z nią skutecznie poradzić. Kwas hialuronowy jako naturalny składnik skóry będzie właściwym do tego preparatem.

Bibliografia

1. Wasiluk M., Medycyna estetyczna bez tajemnic, 2016
2. Ascher B., Injection treatments in cosmetic surgery, 1995

Oceń ten artykuł.