Kwas hialuronowy a lwia zmarszczka – przebieg zabiegu

Kwas hialuronowy a lwia zmarszczka – przebieg zabiegu

Lwia zmarszczka powstaje w okolicy brwi i ma ona duży wpływ na wyraz twarzy. Jej pojawienie się sprawia, że twarz wydaje się rzez cały czas być smutna i groźna. Lwia zmarszczka może pojawić się u młodych osób, po 25. roku życia. Istnieją jednak skuteczne metody na jej pozbycie się – jednym z nich jest kwas hialuronowy. Czy zabieg z wykorzystaniem tej substancji jest całkowicie bezpieczny?

Jak wygląda zabieg z kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy to składnik, który występuje naturalnie w naszej skórze – stymuluje on produkcję włókien kolagenowych, hamuje także działanie wolnych rodników, które są odpowiedzialne za procesy starzenia się. Podczas zabiegu, w okolice lwiej zmarszczki wstrzykuje się odpowiedni kwas hialuronowy. Należy pamiętać, że w Polsce istnieje wiele różnych preparatów przeznaczonych do tego typu zabiegów – kwas hialuronowy oferuje wiele marek, mogą się różnić konsystencją i rodzajem.
Kwas hialuronowy wstrzykuje się przy pomocy igły – kilkakrotnie nakłuwa się skórę wzdłuż zmarszczki. Czasami zamiast igły używa się tzw. kaniuli, którą potocznie nazywamy wenflonem. Wtedy skórę nakłuwa się po jednej stronie zmarszczki i liniowo rozprowadza się kwas w taki sposób, by zmarszczkę udało się „wypchnąć” do góry. Zabieg kończy się delikatnym masażem, który ma na celu równomierne rozprowadzenie w skórze wstrzykniętego preparatu.

Kwas hialuronowy a lwia zmarszczka – czas trwania i cena zabiegu

Zabieg wypełniania lwiej zmarszczki zazwyczaj trwa od kilkunastu do ok. trzydziestu minut. Czas potrzebny na rekonwalescencję wynosi przeważnie kilka dni, czasem jest to kilka tygodni – jest to uzależnione od głębokości zmarszczki, jak również samego organizmu pacjentki.
Cena uzależniona jest od kilku czynników, m.in. miasta i wybranej kliniki medycyny estetycznej – dlatego też ceny wahają się od 600 do nawet 1300 zł.

Wypełnianie kwasem hialuronowym – efekty po zabiegu

Osoby przed 40. rokiem życia zadowalające efekty, w postaci znacznie mniej widocznej lwiej zmarszczki, mogą zauważyć już po jednym zabiegu. Natomiast osoby starsze powinny powtórzyć zabieg 1-3 razy, by móc cieszyć się gładką skórą i łagodniejszym wyrazem twarzy. Wiele zależy od siły mięśni odpowiadających za marszczenie brwi, częstości ich pracy i rodzaju zastosowanego kwasu hialuronowego. Niemniej jednak, dzięki zabiegowi lwia zmarszczka staje się o wiele mniej widoczna – ponieważ kwas hialuronowy wypełnia ją od „wewnątrz”. Efekt utrzymuje się ok. 6-8 miesięcy – wiele zależy od głębokości zmarszczki i pielęgnacji skóry po zabiegu. Przez kilka dni po wstrzyknięciu kwasu zaleca się m.in. stosowanie specjalnego kremu, który złagodzi zaczerwienienie i wrażliwość skóry. Należy także pamiętać o masażu skóry i unikaniu nadmiernego ucisku okolicy pomiędzy brwiami.

Bibliografia

1. Jaszczuk A., Ostrowska J., Kleszczewska E.. Kwas hialuronowy-jego właściwości oraz wykorzystanie w kosmetyce i medycynie, 2009
2. Rona C., Vailati F., Berardesca E., The cosmetic treatment of wrinkles, 2004

Oceń ten artykuł.