Leczenie kanałowe pod mikroskopem – kiedy warto skorzystać?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – kiedy warto skorzystać?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest idealnym rozwiązaniem dla stomatologów i pacjentów. Ogranicza ryzyko błędów, powikłań, zakażeń bakteryjnych i wszystkiego, co było dotychczas możliwe przy leczeniu tradycyjną metodą. Mikroskop to precyzja i doskonały efekt leczenia. Ile kosztuje i czy zabieg może być refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – kiedy i dlaczego warto skorzystać?

Leczenie kanałoweLeczenie kanałowe pod mikroskopem jest nowoczesną metodą charakteryzującą się lepszą jakością. Każda próchnica, złamanie zęba lub jego pęknięcia są przyczyną rozpoczęcia leczenia. Zarówno pacjent, jak i dentysta, chcą uniknąć sytuacji, w której muszą podejść do ponownego otwierania zęba i nowego leczenia kanałowego – a tak niestety zdarza się w metodzie nie używającej mikroskopu.

Pacjenci cierpiący na duże stłoczenie zębów są szczególnie narażeni na wystąpienie problemów. Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest na tyle precyzyjne, że skorzystanie z zabiegu gwarantuje najwyższą jakość i pełne bezpieczeństwo.

Leczenie zębów pod mikroskopem a zaniedbana higiena

Leczenie zębów pod mikroskopem nie musi być koniecznością, jeśli zadbamy o prawidłową higienę jamy ustnej. W tym celu należy:

 • Myć zęby minimum dwa razy dziennie (rano i wieczorem), a najlepiej po każdym posiłku.
 • Czyścić przestrzenie międzyzębowe za pomocą nici dentystycznej.
 • Czyścić język za pomocą skrobaczki do języka dostępnej w drogeriach, aptekach i sklepach medycznych.
 • Płukać jamę ustną płynem z chlorheksydyną, która doskonale działa na gromadzące się w niej bakterie beztlenowe.

Kanałowe pod mikroskopem a znieczulenie

Leczenie kanałowe pod mikroskopem wykonuje się przy znieczuleniu miejscowym, co wpływa na nieodczuwanie bólu.

Po jego zakończeniu, w okolicy odbudowanego zęba towarzyszy naturalny ból, który jednak samoistnie mija nawet po kilku godzinach. Przy tradycyjnym leczeniu ból może się przedłużać nawet do dziesięciu dni i być oznaką zachodzących w jamie ustnej nieprawidłowości. Leczenie kanałowe pod mikroskopem wzbudza dziś większe zaufanie zarówno pacjentów, jak i dentystów.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – cena i czas leczenia

Leczenie kanałowe pod mikroskopem, cena i czas potrzebny na odbudowę zęba to kwestie, które wzbudzają duże zainteresowanie i wiele pytań. Praca przy mikroskopie jest pracą najwyższej jakości, dostępnej współcześnie dzięki dynamicznie rozwijającej się technologii. Cena takiego leczenia uzależniona jest od warunków poszczególnych gabinetów oraz ilości korzeni chorego zęba. Może wynieść 500 złotych, ale może też kosztować 2000 złotych – nie ma możliwości leczenia w ramach NFZ. Niezwykłym atutem leczenia pod mikroskopem jest czas – wszystko może odbyć się w czasie jednej wizyty na fotelu stomatologicznym, a nie tak jak przy tradycyjnym rozwiązaniu rozkładać się na kilka tygodni. Korzystając z mikroskopu, dentysta usunie miazgę, zdezynfekuje całość, wypełni ząb i odbuduje koronę w ciągu maksymalnie dwóch godzin, bez potrzeby planowania kolejnej wizyty.

5 (100%) 5 ocen wpisu

12 Odpowiedzi do “Leczenie kanałowe pod mikroskopem – kiedy warto skorzystać?”

 1. Ostatnio leczyłam zęby kanałowo przy użyciu mikroskopu. Coś niesamowitego. Leczenie szybki, bezbolesne i bezpieczne. Wyleczone raz, a porządnie tak jak chciałam. ^^

 2. Takie leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem sprawdza się idealnie przy bardziej skomplikowanych przypadkach. Czasami pacjenci mają strasznie zawiłe korzenie co powoduje, że takie leczenie zęba staje się bardzo trudne – wiem bo kumpel stomatolog :d

 3. Ja już nie nadążam za tą techniką. Coraz to różniejsze sposoby leczenia mają . Takie leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem pewnie jest strasznie skomplikowane, a stomatolog musi posiadać ogromną wiedzę i być bardzo precyzyjny podczas takiego leczenia.

 4. Cholera ja się zawsze obawiam, że mnie kiedyś takie leczenie kanałowe spotka… Przynajmniej teraz wiem, że kanałowe robią pod mikroskopem. Będę miał pewność, że ząb będzie wyleczony, albo będę wiedział już na 100%, że nic się nie da z nim zrobić 😀

 5. Moim zdaniem takie leczenie kanałowe pod mikroskopem nie powinno kosztować więcej niż to zwykłe.. To już jest w interesie stomatologa aby wykonał swoją robotę prawidłowo. Dla przykładu mechanik nie będzie brał więcej kasy za naprawę auta tylko z powodu tego, że podczas naprawy chciał sobie ułatwić życie i użył jakiegoś urządzenia. Ten mikroskop to dla stomatologa pomoc aby nie spieprzył on swojej pracy… widzę, że tym światem tylko kasa rządzi.. Mam nadzieję, że niedługo jakiś meteor pieprznie i się skończy babci sranie.

  1. Kurde jakby dało radę to bym zlajkował. Ja ostatnio byłem na takim leczeniu kanałowym pod mikroskopem bo nie na chacie nastraszyli, że jak pójdę na to zwykłe to mi coś źle zrobią i potem będę narzekać.. Niby wszystko jest teraz cacy ząbek wyleczony, ale niestety dodatkowa kasa poszła…No zdzierają kasę z ludzi, ale jakoś koszty tego mikroskopu muszą pokryć ;/

 6. Ja ostatnio leczyłem zęba kanałowo pod mikroskopem w klinice stomatologicznej K2Dental w Gdańsku. Mają tam mega zaawansowany sprzęt. Ząb wyleczony dopłata 2 stówki ale przynajmniej obyło się bez dodatkowych wizyt, które pewnie by mnie wyniosły dużo więcej.. a nie daj boże, że jeszcze coś by się nie udało i by musieli powtarzać zabieg…

 7. Również mi się wydaje, że to leczenie kanałowe pod mikroskopem to jakieś zdzierstwo… Przecież to są ich narzędzia do leczenia.. z jakiej paki ja mam za to więcej płacić, to jest ich obowiązek aby wyleczyć pacjenta, a czym to zrobią i ile to kosztuje to mnie już nie obchodzi. I co teraz będę leczyła zęby kanałowo”zwyczajnie” – bez mikroskopu to mi stomatolog powie, że co? „no nie udało się wyleczyć zęba bo nie wybrała pani opcji z mikroskopem”.. żenada

  1. No takie już jest życie. Nikt tego mikroskopu oraz metody pracy z nim nie wynalazł sobie aby zbierać laury – pomysł, jego wykonanie, opatentowanie kosztują i nikt za darmo nie będzie robił. Musisz się z tym pogodzić, a jak się nie podoba to niech ci te zęby usuną i wtedy to już zbankrutujesz totalnie bo zostanie ci tylko opcja z implantami, albo jakimś mostem co ci resztę zębów zepsuje :). Pozdrawiam

 8. Nie ma co narzekać ja tam chętnie zapłacę więcej aby mieć 100% pewności, że takie leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem da oczekiwane efekty bez ponownych wizyt u stomatologa.

 9. To na to wygląda, że dzisiaj leczenie kanałowe bez mikroskopu nie ma sensu i trzeba płacić więcej kasiory. Nieźle sobie to wymyślili cwaniaczki.

 10. A czy takie leczenie kanałowe zębów jest bolesne? Słyszałam, że dzisiaj mają takie zaawansowane urządzenia, że nie ma prawa boleć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *