Lwia zmarszczka botox cena za zabieg

Lwia zmarszczka botox cena za zabieg

Lwia zmarszczka, czyli pionowa bruzda pomiędzy brwiami, nie wygląda dobrze – sprawia, że twarz wydaje się być bardziej groźna. Na szczęście są skuteczne sposoby na pozbycie się jej, nawet na długi czas. Jednym z nich jest botox, czyli zabieg wykorzystujący toksynę botulinową. Jak działa i wygląda botox?

Co to jest botox?

Botox jest zabiegiem, który skutecznie wygładza wszelkiego rodzaju zmarszczki mimiczne – nie tylko lwią zmarszczkę na czole, ale również kurze łapki czy zmarszczki w okolicy ust, powstałe od ciągłego uśmiechania się. Dzięki botoxowi rysy twarzy stają się łagodniejsze, można też uzyskać o kilka lat młodszy wygląd.
Początkowo botox wykorzystywano głównie w okulistyce i neurologii – toksyną botulinową leczono m.in. zeza. Z czasem zabieg ten stał się popularny również w medycynie estetycznej. Botox można wykonać nawet w bardzo młodym wieku, po 20. roku życia – często tak młode osoby już borykają się z problemem zmarszczek mimicznych, a ignorowanie ich sprawi, że staną się głębsze i trudniej będzie można się ich pozbyć.

Jak wygląda zabieg?

Botox, czyli oczyszczoną toksynę botulinową (nazywaną też jadem kiełbasianym), wstrzykuje się w okolice zmarszczki – w tym przypadku okolicę skóry pomiędzy brwiami. Nie jest to zabieg bardzo bolesny. Wstrzyknięty botox sprawia, że zablokowane zostaje przewodzenie impulsów wywołujących skurcze mięśni – to właśnie poprzez częsty skurcz mięśni powstają zmarszczki mimiczne. Innymi słowy, po botoxie mięśnie odpowiedzialne za mimikę twarzy w okolicy brwi stają się unieruchomione (reszta mięśni twarzy funkcjonuje tak, jak do tej pory). Dzięki temu skóra między brwiami nie marszczy się i może się wygładzić i lwia zmarszczka nie jest widoczna.
Tuż po zabiegu ostrzykiwana skóra może być zaczerwieniona, czasem pojawia się niewielki siniak – to jest naturalna reakcja, objawy szybko znikają. Całkowity efekt botoxu zauważalny jest po upływie 3-4 dni. Zabieg trwa do 30 minut.

Lwia zmarszczka – botox i cena

Cena zabiegu może się różnić, w zależności od wielkości miasta czy samego salonu. Przeciętnie jednak koszt botoxu wynosi 400-800 zł. Nie jest to duża kwota, biorąc pod uwagę trwałość efektu – 6-8 miesięcy. Po upływie tego czasu zmarszczki ponownie stają się widoczne, nie są jednak już tak głębokie, jak przed wykonaniem zabiegu – dlatego też, aby skutecznie powstrzymywać pogłębiające się procesy starzenia, warto wykonywać botox regularnie.

Czy warto likwidować lwią zmarszczkę botoxem?

Lwia zmarszczka może wyglądać bardzo nieestetycznie i być źródłem kompleksów. Botox jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym i nie wywołuje poważnych skutków ubocznych – trzeba go oczywiście stosować z umiarem. Ponadto, botox wykonuje się w klinikach estetycznych na całym świecie.

Bibliografia

1. Martini M., Kosmetologia i farmakologia skóry, 2007
2. Dylewska – Grzelakowska J., Kosmetyka stosowana,1999
3. Żurowska K., Kwas hialuronowy-natura, zastosowanie i rola w organizmie, 2009

4 (80%) 1 ocen wpisu