Lwia zmarszczka – jak wygląda usuwanie?

Lwia zmarszczka – jak wygląda usuwanie?

Intensywne ruchy mimiczne twarzy powodują, że w pewnym wieku na skórze zaczynają pojawiać się wyraźne załamania, będące jedną z pierwszych oznak postępującego procesu starzenia. Lwia zmarszczka należy do najbardziej charakterystycznych i jednocześnie najwyraźniejszych deformacji cery, na szczęście istnieją zabiegi, które pozwalają na skuteczne wygładzenie skóry w okolicy przestrzeni między oczami.

Marszczenie czoła należy do naturalnych ruchów mimicznych, które towarzyszą wielu wyrażanym na co dzień emocjom. W wyniku tych ruchów dochodzi do skurczu niewielkiego mięśnia zlokalizowanego przy nasadzie nosa. W konsekwencji powstaje załamanie skóry, które wraz z wiekiem (i związaną z tym utratą naturalnej zdolności cery do regeneracji) uwidacznia się coraz bardziej. Deformacja ta jest określana jako lwia zmarszczka. Usuwanie nieestetycznego problemu może być przeprowadzone zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i w klinice medycyny estetycznej. Wybór konkretnej metody jest ściśle uzależniony od głębokości zmarszczki i od oczekiwanych rezultatów.

Lwia zmarszczka – usuwanie przy pomocy zabiegów kosmetycznych

Jeżeli załamanie skóry jest jeszcze stosunkowo płytkie i mało widoczne, warto zdecydować się na zabieg mikrodermabrazji diamentowej. Pod tym pojęciem kryje się technika mechanicznego złuszczania warstwy rogowej naskórka, która przewiduje wykorzystanie specjalnej aparatury zasysającej.

Naskórek jest ścierany za pomocą głowicy pokrytej drobinkami diamentu. Efektem jest głębokie oczyszczenie skóry, pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych oraz stymulacja produkcji kolagenu i elastyny. Wyraźna poprawa stanu skóry będzie widoczna już po pierwszej wizycie w salonie kosmetycznym, jednak dla uzyskania satysfakcjonującego efektu warto zdecydować się na całą serię zabiegów.

Należy pamiętać, że mikrodermabrazja diamentowa nie doprowadzi do całkowitego wygładzenia załamania. Jeżeli jednak zabieg został przeprowadzony we właściwym momencie (gdy zmarszczka była jeszcze stosunkowo płytka), można liczyć na znaczne wygładzenie deformacji i spowolnienie procesu jej pogłębiania. W przypadku zaawansowanych zmian skórnych znacznie skuteczniejsze okażą się zabiegi medycyny estetycznej.

Lwią zmarszczkę można wygładzić botoksem

Popularny botoks pozwala na bardzo skuteczne wygładzenie lwiej zmarszczki. Zabieg usuwania deformacji polega na iniekcji niewielkich dawek toksyny botulinowej, której zadaniem jest zablokowanie płytki motorycznej. Obecność toksyny w problematycznym obszarze prowadzi do zmniejszenia wydzielania acetylocholiny – substancji odpowiedzialnej za przewodnictwo impulsów do mięśni. W rezultacie ulegają one rozluźnieniu, a zmarszczka zostaje wygładzona. Do zabiegu używana jest toksyna botulinowa typu A. Rezultaty utrzymują się przez kilka miesięcy.

Dużą skuteczność wykazuje kwas hialuronowy

W procesie wygładzania bardzo głębokich załamań, które pozostają widoczne nawet w spoczynku, dużą przydatność wykazuje kwas hialuronowy. W odróżnieniu od botoksu, substancja ta odpowiada za wypełnienie deformacji. Najlepsze rezultaty można osiągnąć poprzez połączenie obydwu metod. W zależności od stopnia zaawansowania zmian, specjalista może zalecić jeden lub kilka zabiegów. Wyraźne rezultaty są widoczne niemal natychmiast po iniekcji – bruzda zostaje wypełniona, dzięki czemu lwia zmarszczka staje się całkowicie niewidoczna. Kwas hialuronowy pobudza skórę do produkcji kolagenu, zatem rezultaty pozostają widoczne nawet po wchłonięciu substancji (do kilkunastu miesięcy).

Bibliografia

1. Jaszczuk A., Ostrowska J., Kleszczewska E.. Kwas hialuronowy-jego właściwości oraz wykorzystanie w kosmetyce i medycynie, 2009
2. Hunt K.J., Hung S.K., Ernst E., Botanical Extracts as Anti-Aging Preparations for the Skin, 2010

Oceń ten artykuł.

1 Odpowiedź do “Lwia zmarszczka – jak wygląda usuwanie?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *