Lwia zmarszczka jaki krem używać?

Lwia zmarszczka jaki krem używać?

Lwia zmarszczka lub inaczej marsowa to pionowa linia między brwiami, która nadaje twarzy groźny wygląd. Nic więc dziwnego, że większość z nas chce się jej pozbyć. Jak to zrobić? Najprostszym sposobem jest użycie kremu przeciwzmarszczkowego.

Skąd się bierze lwia zmarszczka?

Przede wszystkim z nadmiernej mimiki twarzy w tym obszarze – lwia zmarszczka zaliczana jest do zmarszczek dynamicznych, czyli takich, które pojawiają się w czasie pracy mięśni twarzy. Skóra między brwiami załamuje się, kiedy mrużymy oczy, gniewamy się, jesteśmy czymś zamyśleni – po prostu marszczymy wtedy czoło. Powstawanie tej bruzdy może być też uwarunkowane genetycznie, a jej nieładny wygląd i duża głębokość mimo młodego wieku często spowodowane są złą pielęgnacją twarzy.

Jakie składniki powinien zawierać krem na lwią zmarszczkę?

Dobry krem przeciwzmarszczkowy powinien przede wszystkim porządnie nawilżać skórę – to podstawa do tego, by mogła się wygładzić. Nawodniona wygląda też zdrowiej, jest bardziej miękka i napięta. Dlatego w składzie specyfiku musi znaleźć się kwas hialuronowy, który odpowiada za zatrzymanie wody w skórze. Powinien być też mocno skoncentrowany, a wystarczających ilości tego składnika nie znajdziemy w tanich kremach.

Bardzo ważne jest też odbudowanie podskórnej tkanki kolagenowej i elastyny – sprawiają, że skóra staje się bardziej jędrna i mniej odporna na rozciąganie. Dlatego w kremie szukajmy dużych ilości właśnie kolagenu. Istotny będzie również koenzym Q10 – naturalnie znajduje się w każdej komórce naszego ciała i jest odpowiedzialny za ich dotlenienie i ochronę przed działaniem wolnych rodników.

Jeśli dręczy nas lwia zmarszczka, jaki krem na zmarszczki wydaje się nam dobrym rozwiązaniem? Kuszące są te a la botoks. Ich zadaniem jest rozluźnienie mięśni twarzy, zmniejszenie napięcia w skórze – ma to spowodować, że twarz będzie wydawała się bardziej zrelaksowana, a zmarszczki mniej widoczne. W praktyce jednak takie kremy mają zbyt małą ilość składników paraliżujących działanie mięśni, przez co efekt jest powierzchowny i nietrwały.

Jak nakładać krem na zmarszczki?

Najlepiej zrobić to łącząc z masażem twarzy. Dzięki temu jednocześnie wprowadzimy krem w głąb naskórka i rozluźnimy mięśnie. To też łączenie przyjemnego z pożytecznym – po masażu twarz staje się bardziej zrelaksowana i promienna, odpowiednio wykonane, systematyczne ćwiczenia mogą same w sobie pomóc w walce ze zmarszczkami czoła – w tym z lwią bruzdą.

Krem Richevon oczywiście nakładamy na oczyszczoną i wysuszoną skórę twarzy. Masaż możemy wykonać jednym, lub kilkoma palcami. Najlepiej obiema dłońmi – każda będzie zajmowała się jedną częścią twarzy. Warto powtarzać go codziennie przy nakładaniu kremu.

Przykładowy masaż

Układamy palce na kościach policzkowych przy nosie i palcami przesuwamy po kości w stronę ucha. Masaż ma być lekki, ale powinnyśmy czuć nacisk na skórę. Następnie palcami zataczamy półkola – dłonie przesuwamy od nosa w górę, na czoło, a następnie kolistym ruchem na skronie i w kierunku brody. Możemy też uciskać skronie i masować je kolistymi ruchami palców – zniweluje to napięcie mięśni na czole i rozluźni je, co pozwoli na redukcję lwiej zmarszczki.

Bibliografia

1. Cunningham W.J., Antiwrinkle Products, 2005
2. Przylipiak A., Medycyna estetyczna, 2017

Oceń ten artykuł.