Lwia zmarszczka kosmetyki z apteki

Lwia zmarszczka kosmetyki z apteki

Przemysł związany z dbaniem o urodę i zachowaniem oznak młodości stale się rozwija – także dla nas, jako społeczeństwa, dobry wygląd nie traci na znaczeniu. Coraz częściej zamiast drogeryjnych kosmetyków wybieramy te kupowane w aptece, wierząc w ich większą skuteczność i pokrewieństwo do medykamentów. Czy z lwią zmarszczką można poradzić sobie bez wizyty w gabinecie medycyny estetycznej? Oto kilka przydatnych informacji na temat kosmetyków aptecznych, które można kupić bez recepty i stosować w domu.

Lwia zmarszczka – skąd się wzięła?

Pionowe zmarszczki na czole, tuż nad nasadą nosa, powstają po utrwaleniu efektu ekspresji gniewu. Osoby z silną, bogatą mimiką są bardziej narażone na ich wytworzenie. Gniew nie jest jednak jedyną przyczyną – to także nawyk mrużenia oczu z powodu wady wzroku oraz marszczenia brwi dla nadania wyrazu wypowiadanym słowom. Z problemem, jaki stanowi lwia zmarszczka, kosmetyki radzą sobie całkiem nieźle – pod warunkiem, że zmarszczki nie są zbyt mocno i głęboko utrwalone, a stosowane preparaty pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Po silne stężenia i działające składy dla widocznych efektów warto zajrzeć do apteki.

Z dodatkiem kwasu

Jedną z terapii przynoszących największe sukcesy na polu zmarszczek mimicznych jest wstrzykiwanie kwasu hialuronowego. Apteki oferują preparaty, które ten kwas zawierają – takie produkty mają w swojej ofercie między innymi Bioderma, Vichy, Dr Irena Eris oraz La Roiche-Posay. Co wyjątkowego cechuje kemy dostępne w aptekach? To zwykle wysokie stężenia aktywnych składników, takich jak właśnie kwas hialuronowy lub witamina C. W drogeryjnych kosmetykach zazwyczaj znajduje się ich mniej, stąd też mniej skuteczne bywa ich działanie.

Półprodukty

Coraz większą popularność odnotowują także półprodukty. W aptekach można kupić lub zamówić między innymi kwas hialuronowy, a także płynną witaminę E. Koszt takich półproduktów jest niewielki, warto jednak przed ich zastosowaniem dokładnie przeczytać wskazania – na przykład wszelkie kwasy muszą być odpowiednio proporcjonalnie zmieszane, by nie zaszkodzić skórze. Właściwie przygotowane mogą za to zdziałać cuda, także w przypadku lwiej zmarszczki i innych zmarszczek mimicznych. Internet obfituje w przepisy na bezpieczne i skuteczne mieszanki, warto także zapytać o radę farmaceutę. Wiele osób znajduje w aptecznych półproduktach swój idealny sposób na zmarszczki i odmładzanie skóry.

Popularne, tanie preparaty

Istnieją także takie apteczne produkty, które z pewnością zna niemal każdy. To na przykład niesłusznie niedoceniana maść z witaminą A. Retinol jest wspaniałym środkiem zapobiegającym starzeniu się skóry – dzięki niemu naskórek złuszcza się, a skóra zostaje pobudzona do odbudowy i syntezy włókien kolagenowych. Rozjaśnia przebarwienia i spłyca drobne zmarszczki. Z pewnością warto stosować na noc cienką warstwę maści. Lwia zmarszczka na pewno od tego całkowicie nie zniknie, ale będzie to świetną profilaktyką jej pogłębiania. Maść z witaminą A może posłużyć także jako dodatek do aptecznych kuracji przeciwzmarszczkowych z użyciem peelingów, serum czy kremu (np. kremu przeciwzmarszczkowego Richevon).

Bibliografia

1. Sobczak-Żmuda K., Pasker B., Sosada M., Kwas hialuronowy i jego pochodne jako składniki współczesnych produktów leczniczych, kosmetyków i suplementów diety, 2014
2. Malinowska P., Kujałowicz K., Analysis of a Market Offer of Anti-Wrinkle Cosmetics Intended for Mature Skin Care,

Oceń ten artykuł.

1 Odpowiedź do “Lwia zmarszczka kosmetyki z apteki”

  1. Apteka wydaje się najbardziej bezpiecznym miejscem do kupna kosmetyków. Chociaż ja mam też zaufaną firmę farmaceutyczną, w której kupuję praktycznie wszystko, co mi potrzeba – ostatnio Richevon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *