Lwia zmarszczka laser – cena zabiegu

Lwia zmarszczka laser – cena zabiegu

Lwiej zmarszczki można pozbyć się na wiele różnych sposobów. Choć najpopularniejszą metodą jest obecnie botox i kwas hialuronowy, zabiegi wykorzystujące laser mogą być równie skuteczne. Taki zabieg ma na celu zniszczenie starzejącej się warstwy skóry i pobudzenie intensywnej regeneracji – w ten sposób skóra staje się bardziej napięta i elastyczna. Jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu?

Laser a lwia zmarszczka – przebieg zabiegu

Laserowa likwidacja lwiej zmarszczki może odbywać się przy użyciu różnego rodzaju laserów – najpopularniejszym jest laser frakcyjny, ponieważ pozwala uzyskać zadowalające efekty nawet po jednym zabiegu. Taki laser nie przerywa ciągłości skóry i najczęściej nie wymaga znieczulenia. Głowica lasera emituje mikrowiązki światła, które oddziałują na zniszczone i starzejące się tkanki skóry – promienie lasera nie docierają więc do wszystkich komórek. Mikrouszkodzenia głębokich warstw skóry sprawiają, że otaczające je zdrowe komórki zaczynają się namnażać, co wpływa na szybką regenerację. Tak zregenerowana skóra jest bardziej napięta, elastyczna i jędrna, a lwia zmarszczka o wiele mniej widoczna. Przed i w trakcie zabiegu należy schładzać skórę zimnymi okładami, które uśmierzają ból związany z niszczeniem tkanek skóry.

Lwia zmarszczka – laser a cena

Cena zabiegu uzależniona jest od kilku czynników – miasta, wybranej kliniki czy salonu, a także samego miejsca poddawanego zabiegowi. Usuwanie lwiej zmarszczki przy pomocy lasera kosztuje średnio 800-1200 zł. Jednak efekty, jakie daje taki zabieg mogą być naprawdę zaskakujące – poprawa jakości skóry może utrzymać się nawet przez kilka lat. Jeśli lwia zmarszczka nie jest jeszcze głęboka, jeden zabieg może wystarczyć do tego, by stała się niemal niewidoczna.

Laser na lwią zmarszczkę – wskazania do zabiegu

Laser wskazany jest każdej osobie, która chce pozbyć się nieestetycznie wyglądającej lwiej zmarszczki. Podstawowym wskazaniem będzie więc nie tylko sama obecność zmarszczki, ale również zwiotczenie skóry, wyraźna utrata napięcia, widoczne przebarwienia czy utrata kolorytu cery.

Laser na lwią zmarszczkę – przeciwwskazania

Podstawowym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest ciąża oraz okres karmienia piersią. Takiej laseroterapii nie wykonuje się także osobom, które cierpią na:

  • cukrzycę,
  • obniżenie odporności organizmu,
  • nowotwory skóry,
  • łuszczycę, atopowe zapalenie skóry lub liszaj płaski,
  • fotodermatozę,
  • aktywną infekcję wirusową lub bakteryjną na skórze.

Usuwania lwiej zmarszczki przy pomocy lasera nie przeprowadza się na skórze opalonej, przyciemnionej samoopalaczem lub po peelingu chemicznym. Listę przeciwwskazań zamyka przyjmowanie leków światłouczulających (leki antydepresyjne, antybiotyki) i ziół (np. dziurawiec).

Bibliografia

1. Sadick N.S., Trelles M.A., Nonablative winkle treatment of the face and neck using a combined diode laser and radiofrequency technology, 2005
2. Hunt K.J., Hung S.K., Ernst E., Botanical Extracts as Anti-Aging Preparations for the Skin, 2010
3. Cho EA., Cho EH., Choi SJ., Park KH., Kim SY., Jeong YJ., Ku CS., Ha BJ., Jang, DI., Chae HJ., Screening of Anti-wrinkle Resource from Herbal Medicinal Extracts and Stability Test of Its Cosmetic Products, 2011

Oceń ten artykuł.