Lwia zmarszczka na czole – proste ćwiczenia pozwolą się jej pozbyć!

Lwia zmarszczka na czole – proste ćwiczenia pozwolą się jej pozbyć!

Lwia zmarszczka na czole może stać się źródłem kompleksów – jeśli jest naprawdę głęboka i widoczna, wpływa na wyraz naszej twarzy. Pionowe bruzdy pomiędzy brwiami sprawiają, że wydajemy się być ciągle złe lub smutne. Lwiej zmarszczki można się jednak skutecznie pozbyć, a na pewno zapobiec jej pogłębianiu się – pomocne okażą się w tym łatwe do wykonania ćwiczenia.

Lwia zmarszczka na czole – jak się jej pozbyć?

Zazwyczaj panie, które chcą skutecznie pozbyć się lwiej zmarszczki, decydują się na zabiegi medycyny estetycznej – najpopularniejszy jest botoks, kwas hialuronowy i laseroterapia. Warto jednak pamiętać, że lwia zmarszczka powstaje w wyniku zbyt częstego i silnego marszczenia czoła, dlatego w pierwszej kolejności należy oduczyć się tego nawyku lub w znacznym stopniu go ograniczyć. Lwia zmarszczka to jedna ze zmarszczek mimicznych – mogą się one pojawić nawet w bardzo młodym wieku. Z tego powodu warto reagować jak najszybciej, gdy bruzdy nie są jeszcze tak widoczne. Pogłębianie się niechcianej lwiej zmarszczki mogą skutecznie zahamować specjalne ćwiczenia, które określa się mianem facefitness.

Ćwiczenia na lwią zmarszczkę

Facefitness, w połączeniu z odpowiednią pielęgnacją skóry (m.in. dbaniem o właściwy poziom nawilżenia), może przynieść zaskakujące efekty. Kluczem do sukcesu jest jednak duża motywacja i zachowanie systematyczności w ćwiczeniach – które są bardzo łatwe do wykonania i mało kłopotliwe. Oto przykładowy zestaw ćwiczeń zapobiegających powstawaniu lwiej zmarszczki:

  • ćwiczenie 1, tzw. „pompka” – przykładamy dół dłoni do przestrzeni pomiędzy brwiami (góra dłoni oparta jest na czubku głowy). Następnie mocno dociskamy dolną część dłoni do skóry – powtarzamy ćwiczenie 10 razy,
  • ćwiczenie 2 – stajemy przed lustrem, do przestrzeni pomiędzy brwiami przykładamy palec środkowy i wskazujący. Następnie usiłujemy złączyć brwi ze sobą, poprzez ich marszczenie, a jednocześnie trzymamy palce na skórze na tyle mocno, by nie dopuścić do zmarszczenia się skóry – ćwiczenie powtarzamy 10 razy, po czym wykonujemy 30-sekundowy masaż skóry,
  • ćwiczenie 3 – otwieramy bardzo szeroko oczy, bez poruszania brwiami i czołem. Przez 10 sekund wpatrujemy się w wybrany punkt znajdujący się przed nami, a po upływie tego czasu zamykamy oczy, mocno zaciskając powieki – ćwiczenie również powtarzamy 10 razy.

Skuteczność ćwiczeń na lwią zmarszczkę

Ćwiczenia na lwią zmarszczkę będą skuteczne, jeśli będziemy je wykonywać nie tylko regularnie, ale również dokładnie i w sposób prawidłowy. Tak naprawdę możemy wykonywać je o dowolnej porze dnia, doskonale wzmocnią mięśnie odpowiedzialne za marszczenie brwi. Jeśli ćwiczenia będą wykonywane w prawidłowy sposób, na skórze pomiędzy brwiami pojawi się lekkie zaczerwienienie (które szybko znika).

Bibliografia

1. Tazbir M., Kwas hialuronowy jako jedna z alternatyw w zapobieganiu starzenia się skóry, 2012
2. Malinowska P., Kujałowicz K., Analysis of a Market Offer of Anti-Wrinkle Cosmetics Intended for Mature Skin Care,

5 (100%) 1 ocen wpisu