Lwia zmarszczka – najlepsze ćwiczenia

Lwia zmarszczka – najlepsze ćwiczenia

Lwia zmarszczka jest jedną ze zmarszczek mimicznych – pojawia się pomiędzy brwiami i sprawia, że twarz staje się bardziej surowa, smutna i rozgniewana. Aby się jej pozbyć, nie zawsze od razu trzeba decydować się na tak radykalne rozwiązania jak botoks. W zapobieganiu powstawania lwiej zmarszczki często pomocne okazują się specjalne ćwiczenia – na czym polegają?

Lwia zmarszczka – ćwiczenia

Podstawową i skuteczną wskazówką dla młodych pań, które obawiają się lwiej zmarszczki, jest po prostu ograniczenie marszczenia czoła – to właśnie ten element mimiki sprawia, że lwia zmarszczka się pojawia. Przy zapobieganiu pojawieniu się lwiej zmarszczki warto wypróbować również ćwiczenia nazywane jogą twarzy – jej zwolennicy przekonują, że to sposób niezwykle skuteczny. Oto porady, jak wykonać jogę twarzy:

  • Pierwszym zadaniem jest otwieranie oczu jak najszerzej – zupełnie tak, jak podczas odkrywania naprawdę zaskakujących rzeczy. Bardzo ważne przy tym ćwiczeniu jest to, by „pracować” wyłącznie oczami, nie wolno poruszać brwiami i podnosić czoła.
  • Podczas wykonywania tego ćwiczenia należy patrzeć w jeden punkt przez ok. 10 sekund (oczy wciąż są otwarte jak najszerzej).
  • To proste ćwiczenie kończy zamknięcie oczu – powieki ściskamy jak najmocniej.

Kolejne ćwiczenie:

  • Do miejsca na skórze, gdzie lwia zmarszczą powstaje, przykładamy palec wskazujący.
  • Następnie marszczymy brwi i trzymamy palec na skórze w taki sposób, by nie dopuścić do zmarszczenia się skóry.

Inna wersja tego ćwiczenia:

  • Stajemy przed lustrem, opuszki palca środkowego i wskazującego kładziemy w miejscu powstawania lwiej zmarszczki – palce mają stwarzać opór podczas marszczenia się skóry.
  • Staramy się zbliżyć brwi maksymalnie do siebie, marszcząc je (tak, jak robimy to w złości czy słysząc coś dziwnego).
  • Po powtórzeniu ćwiczenia 10 razy należy przez 30 sekund masować okolicę lwiej zmarszczki.

Ćwiczenia na lwią zmarszczkę – skuteczność

Regularnie wykonywane ćwiczenia mogą opóźnić proces powstawania lwiej zmarszczki – zwłaszcza, gdy na skórze widoczne są jedynie jej kontury. Wiele jednak zależy od naszego samozaparcia – ćwiczenia wykonywane sporadycznie nie przyniosą żadnego efektu.
Podczas wykonywania ćwiczeń należy też pamiętać, by wykonywać je dokładnie i powoli. Gimnastyka twarzy nie jest kłopotliwa – każdego dnia wystarczy poświęcić na nią zaledwie kilka minut. Ćwiczenia można wykonywać zarówno w ciągu dnia, jak i przed snem.

Ćwiczenia a lwia zmarszczka – czy warto?

Młode osoby nie zdają sobie sprawy, że codzienne i częste marszczenie brwi przybliża je do stania się posiadaczem lwiej zmarszczki. Ćwiczenia warto zacząć wykonywać jak najwcześniej – dzięki temu skóra pomiędzy brwiami zachowa swoją elastyczność, a niechciane zmarszczki i bruzdy nie pojawią się zbyt wcześnie.

Bibliografia

1. Jakimowicz-Klein B., Jak wyprasować zmarszczki, 2017
2. Allemann B., Baumann L., Antioxidants used in skincare formulations, 2008

Oceń ten artykuł.