Lwia zmarszczka wypełnienie cena

Lwia zmarszczka wypełnienie cena

Lwia zmarszczka należy do najbardziej widocznych linii mimicznych. Pionowe załamania gładzizny czoła nadają twarzy ponury, nieco groźny wygląd, a ich spłycenie jest wyjątkowo kłopotliwe. Tutaj z pomocą przychodzi jednak medycyna estetyczna. Specjalistyczne zabiegi na zmarszczki pozwalają wygładzić bruzdę między brwiami, a efekt ten pozostaje widoczny przez długi czas.

Przyczyną powstawania lwiej zmarszczki, często nazywanej też marsową bruzdą, są ruchy mimiczne twarzy, a konkretnie – marszczenie czoła. Bezpośredni związek z występowaniem załamań na gładziźnie między brwiami mają skurcze mięśnia zlokalizowanego u nasady nosa. W początkowej fazie zmarszczka jest widoczna wyłącznie w stanie napięcia mięśnia, jednak wraz z postępującym procesem starzenia się skóry, załamanie staje się wyraźne przez cały czas. W takiej sytuacji lwia zmarszczka może zostać usunięta poprzez wypełnienie specjalną substancją i choć cena zabiegu nie należy do niskich, to z całą pewnością nie jest to koszt zaporowy.

Lwia zmarszczka – zabieg wygładzania botoksem

Lwia bruzda należy do grupy zmarszczek mimicznych, zatem bezpośrednią przyczyną jej powstawania są skurcze określonych partii mięśni twarzy. W walce z tego typu deformacjami bardzo przydatny okazuje się botoks. Zabieg polega na iniekcji niewielkich dawek toksyny botulinowej do problematycznego obszaru twarzy. Substancja wpływa na płytkę motoryczną i w ten sposób osłabia siłę skurczów mięśniowych. Dzieje się tak, ponieważ toksyna botulinowa przyczynia się do zahamowania procesu wydzielania acetylocholiny, dzięki czemu impulsy nerwowe nie są przekazywane do mięśni. W rezultacie mięsień ulega rozluźnieniu, a skóra nad nim staje się wygładzona.

Zabieg wykonywany jest przy użyciu jednorazowej strzykawki i cienkiej igły. Podczas jego trwania pacjent znajduje się w pozycji siedzącej. Podawanie środka znieczulającego nie jest konieczne, a podjęcie normalnej aktywności jest możliwe od razu po zabiegu. Pełny efekt jest widoczny po około 7-10 dniach. Cena zabiegu uzależniona jest nie tylko od renomy kliniki, w której zostanie on wykonany, ale także od rozległości załamań.

Lwia zmarszczka – wypełnienie kwasem hialuronowym

Innym zabiegiem wygładzania lwiej zmarszczki jest iniekcja kwasu hialuronowego. Substancja ta występuje naturalnie w organizmie człowieka i wraz z włóknami elastyny i kolagenu nadaje skórze sprężystość i elastyczność. Zabieg przewiduje wstrzyknięcie substancji w miejsce dotknięte zmianami. W tym celu używana jest cienka igła (w tym przypadku lekarz wykonuje serię nakłuć) lub kaniula (wykonywane jest tylko jedno wkłucie). Po wprowadzeniu substancji wykonywany jest masaż, który ma na celu jej równomierne rozłożenie pod skórą.

Iniekcja kwasu hialuronowego najczęściej wymaga znieczulenia obszaru, na którym przeprowadzany jest zabieg. Pacjent może natychmiast powrócić do normalnej aktywności. Ostateczny efekt widoczny jest po około 3 tygodniach i utrzymuje się od 7 do 16 miesięcy.

Dla uzyskania najlepszego efektu lekarze zalecają zabieg łączony, czyli przewidujący wstrzyknięcie botoksu i kwasu hialuronowego. W pierwszej kolejności podawana jest toksyna botulinowa, po mniej więcej 3 tygodniach przeprowadzany jest zabieg wypełnienia.

Lwia zmarszczka – wypełnienie własnym tłuszczem

Bardzo dobre rezultaty daje też lipofilling, czyli zabieg przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Tłuszcz pobierany jest z obszaru, w którym występuje jego znaczne nagromadzenie (najczęściej z ud lub brzucha), a następnie zostaje wstrzyknięty w problematyczny obszar. Iniekcja wykonywana jest przy użyciu kaniuli. Okres rekonwalescencji wynosi 7 dni. Efekt wygładzenia jest długotrwały i utrzymuje się nawet przez kilka lat. Zobacz, co radzi kobietamag.pl

Lwia zmarszczka – wypełnienie cena

Średni koszt wypełnienia botoksem to 400-600 zł.

Koszt wypełnienia kwasem hialuronowym zamyka się w przedziale 900-1200 zł.

Cena zabiegu wypełnienia tłuszczem zamyka się w przedziale 2400-2800 zł.

Bibliografia

1. Kwak Y.J., Lee D.H., Kim N.M., Lee J.S., Screening and extraction condition of anti-skin aging elastase inhibitor from medicinal plants, 2005
2. Jakimowicz-Klein B., Jak wyprasować zmarszczki, 2017
3. Talib N., Młoda bez skalpela, 2016

Oceń ten artykuł.

1 Odpowiedź do “Lwia zmarszczka wypełnienie cena”

  1. Ja tam wolę wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, niż botoksem, chociaż jest droższe. Przynajmniej mam większą pewność, że zabieg się uda, bo z botoksem, to wiadomo, to różnie bywa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *