Makijaż permanentny – czym jest?

Makijaż permanentny – czym jest?

Makijaż permanentny co to?

Makijaż permanentny osiąga właśnie apogeum popularności. Jest to trwały makijaż, polegający na wprowadzeniu pigmentu pod skórę. Jest to zabieg inwazyjny, wykonywany za pomocą specjalnych maszynek igłowych przy znieczuleniu miejscowym. Rozróżniamy makijaż permanentny brwi, oczu i ust. Jako, że polega na ingerencji w skórę, są pewne przeciwwskazania do zrobienia tego rodzaju makijażu.

Makijaż permanentny przeciwwskazania

Aby makijaż permanentny był dla nas całkowicie bezpieczny, warto poznać przeciwwskazania, które sprawiają, że lepiej zrezygnować z zabiegu bądź też przesunąć termin jego wykonania. Infekcje (wirusowe, bakteryjne) są bezdyskusyjnym przeciwwskazaniem do zrobienia makijażu permanentnego. Musimy być całkowicie zdrowe by podać się tej formie makijażu.

Ciąża jest to szczególny stan, hormony szaleją, może okazać się, że nagle jesteś uczulona na rzeczy, które wcześniej nie stanowiły problemu. Podczas zabiegu używa się środków znieczulających i wprowadza barwniki, które mogą być potencjalnie niebezpieczne dla płodu. Lepiej przesunąć zabieg w czasie.

Okres karmienia piersią wyklucza wykonanie zabiegu, gdyż przed zabiegiem i po należy przyjmować leki przeciwwirusowe, których zażywanie jest niewskazane podczas karmienia piersią.

Łuszczyca nie jest całkowitym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu, jednak trzeba mieć świadomość, że w miejscu zmienionym chorobowo, pigment może się nie przyjąć lub być jaśniejszy.

Cukrzyca powoduje większą podatność na infekcje, trudniej goja się tez wszelkiego rodzaju rany, dlatego przed zrobieniem makijażu permanentnego należny skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Choroby nowotworowe również wymagają zgody lekarza i dobre wyniki krwi. Trzeba pamiętać, że osoby chore, po chemioterapii mają osłabioną odporność na infekcje i trudniej goją się u nich rany.

Przyjmowanie leków sterydowych wymaga odczekania nawet 12 miesięcy po przejściu kuracji. Skóra po stosowaniu maści sterydowych jest bardzo delikatna i cienka.Jeśli chcesz być pewna, że zabieg będzie wykonany prawidłowo, wybierz sprawdzone studio, w którym pracują profesjonaliści z doświadczeniem.

zabieg ust

Makijaż permanentny jak długo się utrzymuje?

Dobrze zrobiony utrzymuje się od dwóch do pięciu lat. Efekt utrzymuje się dłużej, jeśli raz w roku będziemy dokonywać poprawek pigmentu.

Makijaż permanentny brwi – metody

Trzy najpopularniejsze techniki wykonywania makijażu permanentnego to:

– makijaż permanentny brwi metoda cieniowania – idealna dla osób o gęstych brwiach, chcących nadać kształt i poprawić kolor

– makijaż permanentny brwi metoda piórkowa – najbardziej inwazyjna, specjalnym piórkiem odwzorowuje się naturalny kształt włosa

– makijaż permanentny brwi metodą włoskową – najbardziej popularna, również polega na imitacji naturalnego włosa, jednak używa się do tego maszynki z igłą

Makijaż permanentny ust

Poprawia kontur ust, sprawia, że wydaja się pełniejsze, bardziej nawilżone. Najczęściej wykonuje się metodą 3D – od ciemniejszego do jaśniejszego koloru do środka ust.

Makijaż permanentny oczu

Nadaje spojrzeniu wyrazistości, poprawia kształt oczu. Polega na wyrysowaniu kreski przy linii rzęs.

UMÓW SIĘ NA MAKIJAŻ W PROFESJONALNYM SALONIE

Salon kosmetyczny Clinica Cosmetologica Sopot
ul. Haffnera 6
(Krzywy Domek, 1 piętro)
81-717 Sopot
tel. +48 791 600 605
[email protected]

Oceń ten artykuł.

1 Odpowiedź do “Makijaż permanentny – czym jest?”

  1. „Dobrze zrobiony utrzymuje się od dwóch do pięciu lat. Efekt utrzymuje się dłużej, jeśli raz w roku będziemy dokonywać poprawek pigmentu.”

    Wow, super, aż 5 lat? No to zbieram już pieniążki na zabieg 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *